Slodzes aprēķina kalkulators

Kalkulators ir paredzēts mājsaimniecību klientiem un, to izmantojot, Jums ir iespēja aprēķināt un novērtēt Jūsu īpašumā esošo vai nepieciešamo elektrotīkla jaudu, plānojot jaunu elektrotīkla pieslēgumu. Kalkulators veic aprēķinu, balstoties uz Jūsu norādīto elektroiekārtu skaitu un to jaudu.

Veicot aprēķinu, kalkulators var piedāvāt vairākus tehniskos rādītājus, kurus ieteicams izvēlēties Jūsu esošajam vai plānotajam elektrotīkla pieslēgumam un šādā situācijā Jums jāizvērtē nepieciešamā elektrotīkla jauda, ņemot vērā Jūsu elektroierīču lietošanas paradumus, piemēram, cik elektroierīces Jūs lietojat vienlaicīgi.

Pārsvarā vienas fāzes elektrotīkla pieslēgumi tiek nodrošināti dzīvokļos. Ar šāda pieslēguma jaudu pietiek, lai apmierinātu visas ikdienas vajadzības – ieslēgtu apgaismojumu, darbinātu veļas mazgājamo mašīnu, ledusskapi, televizoru, gludekli, elektrisko tējkannu un citas ierīces. Savukārt, trīsfāžu pieslēgums raksturīgāks jaunajos daudzdzīvokļu namu projektos un privātmājās, jo tajās tiek lietotas elektroierīces, kurām nepieciešama lielāka elektrotīkla jauda, piemēram, siltumsūkņi vai elektriskie caurplūdes ūdens sildītāji.

Kalkulatoram ir informatīvs raksturs un tas negarantē pilnīgi precīzu nepieciešamās jaudas aprēķinu, tādēļ Jums individuāli jāizvērtē elektroierīču lietošanas paradumi un to darbībai nepieciešamā jauda. Iespējams, ka esošā pieslēguma jauda ir pārāk liela, vai gluži otrādi – rodas vajadzība pēc lielākas pieslēguma jaudas.

 

Infografika – Pieslēguma jaudas ABC

Infografika – Kā pareizi izvēlēties elektrotīkla pieslēguma jaudu

skatīt instrukcijas

1. Izvēlieties pieslēguma veidu. Ja tas ir esošs pieslēgums – norādiet fāžu skaitu un ievadaizsardzības aparāta (IAA) nominālās strāvas lielumu. To varat uzzināt pie sava elektroenerģijas tirgotāja vai AS “Sadales tīkls” pašapkalpošanās portālā e-st.lv sadaļā “Objektu informācija”.

2. Norādiet Jūsu īpašuma platību.

3. Atzīmējiet elektroierīces, kuras Jūs ikdienā lietojat, vai kuras plānojat lietot nākotnē. Svarīgi norādīt šo elektroierīču skaitu.

4. Ja Jūs lietojat un darbināt elektroierīces, kuras sarakstā nav norādītas - pievienojiet tās papildus, norādot to jaudu vatos (W). Informācija par elektroierīces jaudu parasti pieejama uz pašas ierīces. Īpašu uzmanību pievērsiet lielajiem elektroenerģijas patērētājiem, kam nepieciešams trīsfāžu pieslēgums, piemēram, elektriskajiem caurplūdes ūdens sildītājiem, elektriskajiem motoriem, sildelementiem vai citām elektroierīcēm. Katru pievienoto ierīci apstipriniet ar "ķeksīti". Ja pievienošanu veicāt kļūdaini – katru pievienoto ierīci var izdzēst.

5. Norādiet vai siltums tiek nodrošināts ar elektrisko apsildi vai nē. Ja Jūsu mājās ir elektriskā apsilde – ievadiet iekārtas kopējo elektroenerģijas jaudu vatos (W).

6. Norādiet vai Jūsu mājsaimniecībā ir 3 fāžu elektroierīces. Tas būtiski ietekmē pieslēguma veidu.

7. Pēc visu nepieciešamo datu ievadīšanas Jūs iegūsiet informāciju par esošo pieslēguma jaudu (ja nebūsiet izvēlējies nepieciešamās jaudas aprēķinu jaunam elektrotīkla pieslēgumam) un vienu vai vairākus ieteicamos pieslēguma veidus Jūsu īpašumam, kuri var būt atšķirīgi, ņemot vērā Jūsu elektroierīču lietošanas paradumus, vienlaicīgi darbināmās elektroierīces, kā arī mēneša maksu par pieslēguma jaudas nodrošināšanu no 2016.gada 1.augusta.

Ja esošā elektrotīkla jauda sakritīs ar ieteicamo – tas nozīmē, ka Jūsu īpašumā esošā pieslēguma jauda ir atbilstoša elektroierīču kopējai jaudai un to lietošanas paradumiem. Ja ieteicamā pieslēguma jauda ir ar mazāku ievadaizsardzības aparāta (IAA) nominālās strāvas lielumu, aicinām izvērtēt esošo vai nākotnē nepieciešamo pieslēguma jaudu un nepieciešamības gadījumā sazināties ar AS "Sadales tīkls" klientu servisu, lai saņemtu konsultāciju par pieslēguma jaudas samazināšanu.

8. Visas cenas norādītas ar PVN 21% apmērā.