Kas ir energoefektivitāte?

Ēku nosiltināšana un logu nomaiņa ir populārākās Latvijas iedzīvotāju atbildes uz jautājumu, kas ir energoefektivitāte. Bet kā ir patiesībā? Nepareiza nav neviena no abām atbildēm, jo gan ēku siltināšana, gan logu maiņa ir energoefektivitātes procesa sastāvdaļa, tomēr plašākā nozīmē energoefektivitāte ir enerģijas optimālāka un lietderīgāka izmantošana, ietverot ne vien siltumu, bet arī elektroenerģiju.

Kā norāda eksperti, Latvijā lielākā daļa iedzīvotāju ar vārdu energoefektivitāte izprot ēku nosiltināšanu un logu nomaiņu, kas nav nepareizi, taču minētie pasākumi tikai neliela energoefektivitātes procesa daļa. Cilvēki, kuri par energoefektivitāti neinteresējas dziļāk, nezina, ka šis jautājums ir krietni plašāks. To arī apliecina aptaujas par energoefektivitāti – māju siltināšana un logu nomaiņa ir divas populārākās atbildes uz jautājumu: “Ko saprotat ar vārdu energoefektivitāte?”, aizmirstot arī elektrību kā viena no enerģijas veidiem saprātīgu un taupīgu lietošanu.

Ja skatāmies iedzīvotāju ikdienas dzīvē, tad tieši elektrības taupīga un saprātīga lietošana ir mūsu iespēja ietaupīt un enerģiju tērēt efektīvāk. Energoefektivitāte nav tikai vienkārši mazāks elektrības patēriņš, bet gan efektīva elektrības lietošana. Tas ir, Jūs varat lietot elektrību saprātīgi un ietaupīt, kā arī, nemaksājot vairāk, paaugstināt dzīves kvalitāti un komfortu.

 

Pārbaudi savas zināšanas, izpildot energoefektivitātes testu, un uzzini, cik energoefektīvi ir Tavi paradumi!