Risinājumi izmaksu samazināšanai

Aktuāli!

Sākot ar šī gada 1. jūliju, elektrības pieslēguma ierīkošana, atjaunošana un slodzes izmaiņas, kā arī mikroģeneratora pieslēgšana ir vēl ātrāka, ērtāka un vienkāršāka! Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK) sadarbībā ar Sadales tīklu ir veikusi būtiskas izmaiņas noteikumos, lai pilnveidotu pakalpojumu saņemšanas kārtību un maksas noteikšanas metodiku. Jūsu ērtībām jaunā noteikumu redakcija pieejama šeit.

Klientiem, kuri līdz 30.jūnijam atteikušies no pieslēguma uz laiku, pēc noteikumu spēkā stāšanās pieslēgumu atjaunosim ierastajā kārtībā.

 

Lai sekmētu efektīvu slodzes izmantošanu un mazinātu kopējās izmaksas par patērēto elektrību, aicinām izvērtēt pieslēguma jaudu un nepieciešamo slodzi. Mājsaimniecībai piemēroto slodzi varat ērti aprēķināt, izmantojot slodzes aprēķina kalkulatoru. Gan mājsaimniecībām, gan uzņēmumiem iesakām papildus konsultēties ar sertificētu elektriķi. Vairāk informācijas par pieslēguma jaudas izvērtēšanu šeit.

Pieslēgumiem 0,4 kV elektrotīklā ar ievadaizsardzības aparāta lielumu virs 100A vai 6–20 kV elektrotīklā piedāvājam izmantot zemāk redzamos pakalpojumus.

 

Slodzes samazināšana uz laiku

Pieslēguma slodzi var uz laiku samazināt, nemainot citus pieslēguma tehniskos parametrus (piemēram, fāžu skaitu un spriegumu). Slodzes samazināšana tiks veikta ne ātrāk kā ar nākamo dienu pēc pieteikuma saņemšanas. Aktuālo tehnisko informāciju pēc pieteikuma apstrādes varēsiet redzēt klientu portālā e-st.lv.

Ja pēc slodzes samazinājuma konstatēsim, ka faktiskā slodze pārsniegs pieprasīto samazināto slodzes lielumu, ar nākamo mēnesi automātiski atjaunosim slodzi uz to, kāda tā bija pirms slodzes samazinājuma pieteikšanas.

Slodzes samazināšana ir bezmaksas pakalpojums. Spiediet uz pogas zemāk, lai autorizētos klientu portālā un pieteiktu pakalpojumu. Pakalpojumu varat pieteikt arī pie sava elektroenerģijas tirgotāja.

 Mājsaimniecība   Uzņēmums

 

Slodzes atjaunošana bez maksas

Slodzes atjaunošana ir maksas pakalpojums, taču vienu reizi kalendārajā gadā, bet ne vēlāk kā 12 mēnešu laikā kopš slodzes samazināšanas sākotnējo slodzi atjaunosim bez maksas, ja izpildīsies visi zemāk minētie nosacījumi.

Pieslēgums ir 0,4 kV elektrotīklā ar ievadaizsardzības aparāta lielumu virs 100A vai 6–20 kV elektrotīklā.

Slodzes samazinājums nav mazāks par 50% no maksimālās atļautās slodzes.

Vismaz vienu kalendāro mēnesi 12 mēnešu periodā pirms slodzes samazināšanas izmantoti > 7% no maksimālās atļautās slodzes.

Jūsu ērtībām piedāvājam maksimālās slodzes aprēķina tabulu biežāk lietot drošinātāju nomināliem  i

Pēdējo 12 mēnešu periodā pirms slodzes samazināšanas uz laiku maksimālā atļautā slodze ir izmantota vismaz 90 secīgas dienas.

 

 

Lai pieteiktu slodzes atjaunošanu, spiediet uz pogas zemāk. Pakalpojumu varat pieteikt arī pie sava elektroenerģijas tirgotāja.

 Mājsaimniecība  Uzņēmums