AS “Sadales tīkls” aicina ievērot elektrodrošību Līgo svētku un atvaļinājumu laikā

21.06.2017
AS “Sadales tīkls” aicina ievērot elektrodrošību Līgo svētku un atvaļinājumu laikā
Komunikācijas speciāliste Egita Kancāne

Lai Līgo svētku brīvdienas un vasaras atvaļinājums tiktu pavadīts droši, AS “Sadales tīkls” aicina ievērot elektrodrošības noteikumus, pavadot laiku ārpus telpām, kā arī būt apdomīgiem un atbildīgiem, elektroietaišu tuvumā kurinot ugunskurus.

 

Līgo svētku svinību laikā jāizvēlas droša ugunskura vieta, lai uguns neapdraudētu savu vai apkārtējo īpašumu, kā arī elektroapgādes infrastruktūru: elektrolīniju balstus un vadus. Jāatceras, ka mehāniski bojāts vai nodedzis balsts kļūst nestabils, savukārt sadegušā balsta vads, nokļūstot uz zemes, var radīt bīstamu situāciju.

 

Tāpat svētku un atvaļinājumu laikā jāizvairās no bojātu vai paštaisītu pagarinātāju izmantošanas, kā arī no nepiemērotu pagarinātāju izmantošanas lietainā laikā, jābūt uzmanīgiem, lietojot ūdens sūkņus, pļaujot zāli, kā arī veicot pagalma labiekārtošanas vai mājokļa remontdarbus.

 

Elektrotraumas visbiežāk izraisa neuzmanība un elektrodrošības noteikumu tīša pārkāpšana vai arī to nezināšana. Lielākā daļa nelaimes gadījumu notiek tieši vasaras mēnešos, kad brīvais laiks tiek pavadīts brīvā dabā.

 

Pērn kopumā reģistrēti 55 elektrotraumu gadījumi – 41 pieaugušajam un 14 bērniem, savukārt šogad piecos mēnešos kopumā reģistrēti 20 elektrotraumu gadījumi – 10 pieaugušajiem un 10 bērniem.

 

Par ikvienu bīstamu situāciju elektrotīkla tuvumā jāinformē Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests, zvanot 112, vai AS “Sadales tīkls”, zvanot uz diennakts bezmaksas bojājumu pieteikšanas tālruni 8 404!

 

Līgo svētku laikā AS “Sadales tīkls” elektrotīklu dispečeri un operatīvo izbraukumu brigāžu elektromontieri pastiprināti uzraudzīs situāciju elektrotīklā un sekos līdzi meteoroloģiskām prognozēm, lai neatkarīgi no laika apstākļiem nodrošinātu nepārtrauktu, drošu un kvalitatīvu elektroenerģijas piegādi, kā arī nepieciešamības gadījumā operatīvu elektroapgādes atjaunošanu vasaras saulgriežu svētku norises vietās visā Latvijā.