Ēnu dienā vairāk nekā 200 skolēnu iepazīsies ar AS „Sadales tīkls” darbu

15.02.2017
Ēnu dienā vairāk nekā 200 skolēnu iepazīsies ar AS „Sadales tīkls” darbu
Preses sekretāre Tatjana Smirnova

Lai izzinātu elektroenerģijas piegādes procesu Latvijā un nākotnē izvēlētos studijas enerģētikas nozares profesijās, šodien, 15.februārī, Junior Achievement-Latvia rīkotajā Vislatvijas Ēnu dienā vairāk nekā 200 skolēnu 18 Latvijas pilsētās un novados iepazīs AS “Sadales tīkls” darbu. Lielākoties skolēni izvēlējušies sekot tādiem amatiem kā elektroinženieris un meistars, lai pārliecinātos, cik nozīmīgs un atbildīgs darbs ikdienā tiek veikts, lai nodrošinātu elektroapgādi vairāk nekā 1 miljonam klientu objektu.

AS “Sadales tīkls” Ēnu dienā piedalās katru gadu un ik gadu bērnu un jauniešu skaits, kurus interesē enerģētikas nozare, pieaug. Šodien, 15. februārī, Junior Achievement - Latvia organizētajā Ēnu dienā vairāk nekā 200 skolēni izvēlējušies iepazīt elektroinženieru, meistaru, elektrotehniķu, elektromontieru, inženerierinspektoru, ekonomistu un citu AS “Sadales tīkls” sekmīgas darbības nodrošināšanā nepieciešamo amatu pienākumiem Daugavpilī, Ludzā, Tukumā, Alūksnē, Liepājā, Rīgā, Valmierā, Rūjienā, Jēkabpilī, Preiļos, Saldū, Jelgavā, Aiviekstē, Krāslavā, Kuldīgā, Ventspilī, Viļānos un Pļaviņās, un dalībnieku skaits, salīdzinot ar 2016.gadu,  ir pieaudzis trīs reizes.

 

“Enerģētika ir viena no tām nozarēm, kurai ir svarīgi piesaistīt un noturēt zinošus un atbildīgus darbiniekus, tādēļ AS “Sadales tīkls” ik gadu piedalās profesionālās ievirzes aktivitātēs, lai rosinātu jauniešus savas studijas saistīt ar enerģētikas nozares profesijām. Šogad AS “Sadales tīkls” ikdienas darbu vēro trīs reizes vairāk ēnotāju nekā pērn un pārsvarā tie ir skolēni no 8. līdz 12. klasei. Jauniešu aktivitāte apliecina, ka interese par enerģētikas nozari un tehniskajām specialitātēm pieaug, un Ēnu diena ir lieliska iespēja iepazīties ar AS “Sadales tīkls” darbības pamatprincipiem, prakses un karjeras iespējām uzņēmumā, jo liela daļa mūsu uzņēmuma darbinieku lēmumu par darbu AS “Sadales tīkls” ir pieņēmuši, tieši apmeklējot uzņēmuma objektus un iepazīstot uzņēmuma operatīvo darbu,” atzīst AS “Sadales tīkls” Personāla vadības un administratīvā direktore Inga Bukovska.

 

Ēnu diena ir pasaulē atpazīstama un atzīta Junior Achievement karjeras izglītības programma 1.-12. klašu skolēniem, kuras mērķis ir iepazīstināt skolēnus ar dažādu profesiju un nozaru prasībām, lai palīdzētu jauniešiem apzināt savas intereses, izvēlēties profesiju, darba perspektīvas un atbilstoši sagatavotos darba tirgum.