AS “Sadales tīkls” izstādes “Māja I 2017” apmeklētājus izglītos elektrodrošības jautājumos

09.03.2017
AS “Sadales tīkls” izstādes “Māja I 2017” apmeklētājus izglītos elektrodrošības jautājumos
Preses sekretāre Tatjana Smirnova

Šajā nedēļas nogalē, no 9. līdz 12.martam, AS “Sadales tīkls” piedalās izstādē “Māja I 2017”, kas norisinās Ķīpsalas hallē, Rīgā, lai bērniem un pieaugušajiem atgādinātu par elektrodrošības nozīmi ikdienā. Šogad izstādē īpaša uzmanība tiek pievērsta mājokļa drošības jautājumiem, tādēļ tās ietvaros AS “Sadales tīkls” kopā ar Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu, Valsts policiju, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestu, A/S “Latvijas Gāze”, biedrību “Latvijas Sarkanais krusts” un citiem uzņēmumiem un organizācijām parakstīja īpašu ADB “Gjensidige” iniciētu simbolisku memorandu, kas kalpos kā apņemšanās ik gadu martā izglītot un informēt sabiedrību par mājokļa drošības jautājumiem, tostarp elektrodrošību.

Šogad izstādē “Māja I 2017”, pievēršot uzmanību mājokļa drošības jautājumiem, ir atklāts Baltijā pirmais “Mājokļa Drošības Mēnesis”, kuras ietvaros Latvijas glābšanas dienesti ar izstādes organizatoriem un citiem drošības nozares pārstāvjiem parakstīja simbolisku mājokļa drošības memorandu, kā arī izstādes laikā izglītos apmeklētājus savas un sava mājokļa drošības jautājumos. Lai pievērstu sabiedrības uzmanību elektrodrošības jautājumiem gan mājoklī, gan brīvā dabā, visu nedēļas nogali AS „Sadales tīkls” īpaši izveidotā “Drošības zonā” bērnus iesaistīs izglītojošu uzdevumu risināšanā un elektrodrošības spēlēs, lai iemācītu atpazīt brīdinošās zīmes pie elektroietaisēm un novērtēt bīstamas situācijas, pasargājot sevi un apkārtējos no nelaimes. Savukārt pieaugušie, izpildot testu, varēs pārbaudīt savu zināšanu līmeni elektrodrošībā.

 

Aicinot bērnus, jauniešus un pieaugušos ievērot elektrodrošības noteikumus, AS “Sadales tīkls” mērķis ir novērst bīstamas situācijas elektroietaišu tuvumā un samazināt elektrotraumu gadījumu skaitu. Uzņēmums ik gadu reģistrē tādu elektrotraumu gadījumus, kuras gūst bērni, jaunieši un arī pieaugušie, neuzmanīgi rīkojoties elektroiekārtu tuvumā, kā arī nepareizi lietojot sadzīves elektroierīces. Elektrodrošības noteikumu neievērošana noved pie neprognozējamām traģiskām sekām, kas var ietekmēt ikviena cilvēka turpmāko dzīvi.

 

Sabiedrības izglītošana elektrodrošības jautājumos ir viena no AS „Sadales tīkls” korporatīvās sociālās atbildības prioritātēm, tādēļ jau piekto gadu AS „Sadales tīkls” darbinieki veic izglītojošo darbu – dodas uz bērnudārziem, skolām, nometnēm, piedalās izglītojošos pasākumos un organizē aktivitātes sadarbībā ar Valsts policiju, uzņēmumiem “Latvijas dzelzceļš”, “Latvijas Gāze” u.c., lai informētu sabiedrību par elektrības bīstamību. Savukārt turpinot komunikāciju sociālajos tīklos, īpaši elektrodrošībai veltītā mājaslapā arelektribuneriske.lv bērni un jaunieši par elektrības bīstamību tiek izglītoti interaktīvā un atraktīvā veidā. Kopumā no 2013. gada AS “Sadales tīkls” darbinieki ir apmeklējuši 526 izglītības iestādes visā Latvijā, piedalījušies vairāk nekā 50 pasākumos un aktivitātēs, un šajā laikā elektrodrošības jautājumos izglītoti vairāk nekā 63 tūkstoši bērnu un jauniešu.

 

Izstāde “Māja I” ir lielākais būvniecības nozares notikums Latvijā, kas ataino mūsdienu celtniecības attīstības tendences, tehnoloģiju jaunumus un ik gadu norisinās starptautiskajā izstāžu centrā “Ķīpsala”.