AS „Sadales tīkls” izglītos izstādes „Bērnu pasaule 2017” apmeklētājus elektrodrošībā

31.03.2017
AS „Sadales tīkls” izglītos izstādes „Bērnu pasaule 2017” apmeklētājus elektrodrošībā
Preses sekretāre Tatjana Smirnova

Lai informētu sabiedrību par elektrības bīstamību, šajā nedēļas nogalē, no 31. marta līdz 2. aprīlim, izstādē “Bērnu pasaule 2017”, kas norisinās starptautiskajā izstāžu centrā “Ķīpsala”, Rīgā, AS „Sadales tīkls” speciālisti atgādinās bērniem, jauniešiem un viņu vecākiem elektrodrošības noteikumus un ikvienam izstādes apmeklētājam būs iespēja iepazīt elektromontiera profesiju, apskatīt operatīvās elektromontieru brigādes automašīnu un darba ekipējumu.

Ik gadu starptautiskajā izstādē bērniem un vecākiem “Bērnu pasaule” darbojas arī „Bērnu pilsētiņa”, kur īpaši izveidotā Drošības kvartālā AS “Sadales tīkls” kopā ar Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu, Valsts policiju, Rīgas pašvaldības policiju, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestu, AS “Latvijas Gāze” un VAS “Latvijas dzelzceļš” izglīto bērnus un jauniešus drošības jautājumos.

 

Šogad izstādes laikā AS „Sadales tīkls” stendā darbosies Elektrības skola, kur bērni un jaunieši, kā arī viņu vecāki tiks informēti par elektrības bīstamību, par nepieciešamību ievērot brīdinājuma zīmes, kā arī par drošu elektroenerģijas lietošanu mājās un pavadot laiku ārpus telpām. Lai piesaistītu bērnu interesi, AS “Sadales tīkls” ir sagatavojusi īpašu elektrodrošības tēmai veltītu 3D maketu, kurā bērniem ir jāatrod un jāatpazīst bīstamas situācijas dabā. Ikviens izstādes apmeklētājs varēs pārbaudīt savas zināšanas elektrodrošībā, aizpildot testu, un saņemt zināšanas apliecinošu simbolisku elektrodrošības sertifikātu. Bet, lai bērnus un jauniešus mudinātu nākotnē izvēlēties studijas enerģētikas nozarē, apmeklētājiem būs iespēja iepazīt elektromontieru ikdienas darbu, apskatīt operatīvās izbraukumu brigādes automašīnu un darba ekipējumu.

 

Sabiedrības izglītošana elektrodrošības jautājumos ir viena no AS „Sadales tīkls” korporatīvās sociālās atbildības prioritātēm, tādēļ jau piekto gadu uzņēmuma darbinieki veic izglītojošo darbu – dodas uz bērnudārziem, skolām, nometnēm, piedalās un organizē izglītojošos pasākumos, lai informētu sabiedrību par elektrības bīstamību. Savukārt, turpinot komunikāciju sociālajos tīklos, īpaši elektrodrošībai veltītā mājas lapā arelektribuneriske.lv bērni un jaunieši par elektrības bīstamību tiek izglītoti interaktīvā un atraktīvā veidā. Aicinot bērnus, jauniešus un pieaugušos ievērot elektrodrošības noteikumus, AS “Sadales tīkls” mērķis ir novērst bīstamas situācijas elektrotīkla tuvumā un samazināt elektrotraumu gadījumu skaitu, kuras izraisa neuzmanīga rīcība ikdienā, izmantojot mājsaimniecībās pieejamās elektroierīces.