Slodzes aprēķina kalkulators

Kalkulators ir paredzēts mājsaimniecību klientiem un, to izmantojot, Jums ir iespēja aprēķināt un novērtēt Jūsu īpašumā esošo vai nepieciešamo elektrotīkla jaudu, plānojot jaunu elektrotīkla pieslēgumu. Kalkulators veic aprēķinu, balstoties uz Jūsu norādīto elektroiekārtu skaitu un to jaudu.

Veicot aprēķinu, kalkulators var piedāvāt vairākus tehniskos rādītājus, kurus ieteicams izvēlēties Jūsu esošajam vai plānotajam elektrotīkla pieslēgumam un šādā situācijā Jums jāizvērtē nepieciešamā elektrotīkla jauda, ņemot vērā Jūsu elektroierīču lietošanas paradumus, piemēram, cik elektroierīces Jūs lietojat vienlaicīgi.

Pārsvarā vienas fāzes elektrotīkla pieslēgumi tiek nodrošināti dzīvokļos. Ar šāda pieslēguma jaudu pietiek, lai apmierinātu visas ikdienas vajadzības – ieslēgtu apgaismojumu, darbinātu veļas mazgājamo mašīnu, ledusskapi, televizoru, gludekli, elektrisko tējkannu un citas ierīces. Savukārt, trīsfāžu pieslēgums raksturīgāks jaunajos daudzdzīvokļu namu projektos un privātmājās, jo tajās tiek lietotas elektroierīces, kurām nepieciešama lielāka elektrotīkla jauda, piemēram, siltumsūkņi vai elektriskie caurplūdes ūdens sildītāji.

Kalkulatoram ir informatīvs raksturs un tas negarantē pilnīgi precīzu nepieciešamās jaudas aprēķinu, tādēļ Jums individuāli jāizvērtē elektroierīču lietošanas paradumi un to darbībai nepieciešamā jauda. Iespējams, ka esošā pieslēguma jauda ir pārāk liela, vai gluži otrādi – rodas vajadzība pēc lielākas pieslēguma jaudas.

Infografika – Pieslēguma jaudas ABC

Infografika – Kā pareizi izvēlēties elektrotīkla pieslēguma jaudu?