ZZ Čempionātā 15 000 bērnu un jauniešu apgūs elektrodrošības noteikumus

24.05.2018

Jau trešo gadu Vislatvijas skolēnu sporta un prāta sacensībās ZZ Čempionāts ir iekļauts AS “Sadales tīkls” elektrodrošības posms. Šogad sacensību finālā, kas no 24. līdz 26. maijam norisināsies sporta kompleksā “333”, Ropažu novadā, ap 15 000 skolēnu no visiem Latvijas novadiem pārbaudīs savas zināšanas elektrodrošībā un cīnīsies par spēļu uzvarētāja titulu.

Sabiedrības izglītošana elektrodrošības jautājumos ir viena no AS „Sadales tīkls” korporatīvās sociālās atbildības prioritātēm un, lai pārbaudītu 15 000 bērnu un jauniešu zināšanas elektrodrošībā un atgādinātu par elektrības bīstamību, jau trešo gadu skolēnu sporta un prāta sacensībās ZZ Čempionāts viena no obligātajām sacensību stafetēm ir veltīta elektrodrošībai.

 

ZZ Čempionāts tradicionāli sastāv no vairākiem posmiem – klases mājasdarba, digitālā pusfināla un lielā sacensību fināla. Šogad sacensību digitālajā pusfinālā viens no klašu uzdevumiem bija izveidot pēc iespējas interesantāku, bet vienlaikus arī drošu un pareizu interneta mēmi (attēlu ar vēstījumu) par elektrodrošību. Šo uzdevumu sekmīgi paveica vairāk nekā 800 klases un augstāko žūrijas novērtējumu par ieguva Jēkabpils 2. vidusskolas 7.b klase, Rīgas Valdorfskolas 7.b klase, Ogres 1. vidusskolas 10.c klase, Bauskas 2. vidusskolas 6.a klase un Ogres 1. vidusskolas 10.b klase. Atjautīgākās elektrodrošības mēmes ir publicētas AS “Sadales tīkls” mājas lapā www.sadalestikls.lv.

 

Savukārt ZZ Čempionāta sacensību finālā, kas no 24. līdz 26. maijam norisināsies sporta kompleksā “333”, Ropažu novadā, katrai klasei īpaši sagatavotā elektrodrošības stafetē vajadzēs pēc iespējas ātrāk pieņemt lēmumu par pareizo rīcību bīstamās situācijās. Piemēram, skolēni varēs pārbaudīt savas zināšanas par rīcību, redzot uz zemes nokritušu gaisvadu elektrolīnijas vadu, vai situācijā, ja cilvēks ir guvis elektrotraumu. Visas sacensību dienas AS “Sadales tīkls” teltī  sacensību dalībnieki un viņu atbalstītāji varēs pārbaudīt zināšanas un uzmanību, piedaloties Elektrodrošības cirka izspēlē.

 

AS “Sadales tīkls” katru gadu izglīto bērnus un jauniešus elektrodrošībā, viesojoties izglītības iestādēs un ar īpašiem uzdevumiem un spēlēm piedaloties dažādos drošības pasākumos un aktivitātēs visā Latvijā. Tomēr  uzņēmums aicina arī skolotājus un vecākus būt atbildīgiem un atgādināt bērniem elektrodrošības noteikumus, jo tikai izglītojot un regulāri atgādinot, bērnus var pasargāt no nelaimes.

 

Vislatvijas skolēnu sporta un prāta sacensībās ZZ Čempionāts šogad notiek jau 12. reizi un to atbalsta un organizē  telekomunikāciju uzņēmums “Tele2” un “Zelta Zivtiņa”. Tas ir gada lielākais un gaidītākais notikums 1.-12. klašu skolēniem, kurā tiek mests izaicinājums gan fiziskajām spējām, drosmei un cīņassparam, gan erudīcijai, atjautībai, komandas garam un radošumam. Šogad ZZ Čempionātam pieteicās vairāk nekā 1900  klases no visiem Latvijas novadiem. ZZ Čempionāta fināls norisināsies trīs dienas sporta kompleksā “333”, Ropažu novadā.  24. maijā sacensībās piedalīsies 5.- 6. klašu grupas, 25. maijā 7. – 9. klašu grupas, bet 26. maijā 10.-12. klašu grupas.